Szaliki na sezon jesień-zima 2017/18 – co będzie modne?

Dzisiejsze trendy dosyć szybko się zmieniają i są bardzo różnorodne. W związku z tym każda kobieta będzie miała okazję wybrać dodatek do swojej garderoby jakim są szaliki. Tym prostym sposobem można również podkreślić swoją osobowość. Aktualnie pośród przeróżnych materiałów, kolorów, a także wzorów możesz wybrać coś dla siebie!

Czym kierować się wybierając szaliki na jesień?

Ten sezon przynosi coraz większy szał na szal. Patrząc na uliczną modę, śmiało można powiedzieć, że w jesiennym okresie będą dodatki bardzo oversize. Nachodzący sezon jest po to by wyglądać w nim modnie oraz czuć się ciepło.

Przeogromne szaliki będą największym hitem tej jesieni, a ich zaletą jest to, iż bardzo dobrze chronią przed chłodem. Wówczas najlepiej prezentują się szaliki, które wyglądają jak te, które robiły niegdyś babcie na drutach.

Szaliki te można zakładać jako wielokrotnie owinięte i mocno otulające szyje. Dobrym sposobem na noszenie jest także narzucenie na ramiona. Warto podkreślić, że dodatki te w wersji oversize mają wiele praktycznych zalet.

  • Praktycznie większość modeli posiada kieszenie, które mogą służyć nam jako rękawiczki

Co poza szalikami jest równie popularne?

Podobnie jak i w poprzednich sezonach tak i w tym do łask wrócą kominy. Jeżeli ktoś nie wie to są to szale, które nałożymy przez głowę. Dodatkowo oferuje się je w dosyć szerokiej kolorystyce, ciekawych kształtach, a także wzorach. Dlatego, też wydaje mi się, że jest to idealny dodatek, do praktycznie każdego stylu. W przypadku kominów poleca się modele wykonane z ciepłego futerka, posiadające grube wełniane spoty. Ostatnim szykiem mody jest również komin posiadający suwaki ( wówczas wyglądem bardzo zbliżony jest do kołnierza).

Czy jest jakaś alternatywa dla szalików i kominów?

Jasne, że jest! Największą alternatywą są apaszki, które uważa się za dosyć gustowny dodatek do stroku damskiego, jednak nie możemy zapomnieć o chustach.  Dawno zapomniane dziś wracają w wielkim stylu do łask zastępując szaliki.

Bardzo podobnie z dodatkami jest w przypadku męskim.